PradžiaKontaktaiDarbo pasiūlymas! Kelionių rezervacija, konsultacijos: 8 655 00560

KELIONĖS LĖKTUVU

Bahamų salos | Informacija apie Bahamų salas

Oficialus šalies pavadinimas - Bahamų salos

Geografinė padėtis.
Salyną sudaro apie 700 salų, kurių 40 yra apgyvendintos.

Plotas.
13 939 km2.

Gyventojai.
300,529 gyventojų.

Kalba.
Pagrindinė bahamų kalba – anglų.


 Religija. Baptistų 32%, anglikonų 20%, Romos katalikų 19%, metodistų 6%, Dievo bažnyčios išpažinėjų 6%, kitų protestantų 12%, netikinčių 3%, kitų 2%.

 

Telefono sistema. +1 - 809

Valiuta.
Nacionalinė valiuta – bahamų doleris, kurio kursas tolygus Amerikos doleriui.

Laikas. -7 valandos pagal Lietuvos laiką.

Klimatas.
Vidutinė žiemos laiko temperatūra - apie 20°C, vasarą - 30°C. Lietaus sezonas – nuo gegužės iki spalio mėnesio. Lietūs būna dažni, bet trumpi. Birželio - lapkričio mėnesiai - uraganų metas.
Nežiūrint liūčių ir uraganų, Bahamų salose oras būna gražus. Žiemą pučia stipresni vėjai, palyja. Vasarą oras šiltas, drėgnas.

Istorija.
1492 metais Kristupas Kolumbas atrado San Salvadorą, vieną iš Bahamų salų. Salose gyveno indėnai, tačiau per 25 metus jie išnyko. 1647 metais anglų ir bermudų religiniai pabėgėliai rado šią pirmąją europiečių gyvenvietę Bahamuose. Salos tapo oficialia kolonija 1717 metais. 1873 - aisiais kelios salos atsiskyrė nuo Bahamų. Nuo 1954 metų Bahamų salos valdomos vyriausiojo ministro. Pirmasis salų vadovas buvo Roland T.Symonette (atstovavo konservatorių partiją). Symonette vėliau tapo Ministru Pirmininku. 1967 metais Progreso liberalioji partija atėjo į valdžią, Ministru Pirmininku tapo Lynden Pindling. Būtent šis žmogus atvedė šalį į nepriklausomybę (1973 metais), Bahamai tapo parlamentine demokratine monarchija. Pindling buvo Ministru Pirmininku iki 1992 metų; šiais metais Jubert Ingraham laimėjo rinkimus. Perry G. Christie tapo naujuoju Ministru Pirmininku.

Politika.
Parlamentinė valdymo sistema. Senatas (Aukštesnieji rūmai) ir Asamblėja (Žemesnieji rūmai). Vyriausybės vadovas – Ministras Pirmininkas.
Valdymo forma: konstitucinė parlamentinė demokratija.
Administracinis suskirstymas. Bahamos skirtomos į 21 apskritis (Acklins and Crooked Islands, Bimini, Cat Island, Exuma, Freeport, Fresh Creek, Governor's Harbour, Green Turtle Cay, Harbour Island, High Rock, Inagua, Kemps Bay, Long Island, Marsh Harbour, Mayaguana, New Providence, Nichollstown and Berry Islands, Ragged Island, Rock Sound, Sandy Point, San Salvador and Rum Cay)
Nepriklausomybė. Bahamai tapo nepriklausomi 1973 metų liepos 10 - ąją.

Kultūra.
Kultūros centrai yra Freeportas ir Nassau. Salų kultūra atsispindi muzikos tradicijose, religijoje, netradicinėje medicinoje, tautosakoje, pasakose. Jaučiama Afrikos vergų įtaka kultūrai. Vietinė religija – obeah (tikima dvasių pasauliu, manoma, kad dvasios veikia pasaulį). Šis tikėjimas labai panašus į Haičio voodoo ir Kubos santeria. Didžioji dalis Bahamų gyventojų yra krikščionys (katalikai ar protestantai), anglikonai. Šios religijos susimaišę su vietine obeah. Vietiniai gyventojai turi tvirtą tikėjimą, yra aktyvūs (galite nustebti pamatę, jog dažnas taksi vairuotojas vežiojasi Bibliją). Šalyje daug bažnyčių (pagal bažnyčių, tenkančių vienam gyventojui, skaičių Bahamai pirmauja pasaulyje).
Anglų kalba yra oficiali šalies kalba, ji naudojama versle ir kasdieniame gyvenime, tačiau yra ir imigrantų, kalbančių kreolų kalba. Dauguma juodaodžių kalba anglų ir vietine patois kalba. Bahamai menais negarsėja, tačiau visi vietiniai gyventojai turi įgimtą klausą ir polinkį į muziką. Salose atliekama kalypso, goombay, soca muzika, anglų folkloro dainos. Daug gyventojų groja gitara. Bahamų vaikai su didžiule aistra žaidžia krepšinį.

Ekonomika.
Salose labiausiai klesti turizmas, mat ištisus metus čia gali atvykti keliautojai iš viso pasaulio. Kasmet salynas sulaukia milijonų turistų iš visų kontinentų. Įsigali kuro, plieno, farmacijos, druskos, romo, vėžiagyvių pramonės. Yra kelios industrinės įmonės. Daugelis produktų ir daiktų į šalį yra importuojami. Eksportuojama druska, žuys, jūrų gėrybės ir kt.
Auginami citrusiniai vaisiai, daržovės, veisiami paukščiai.

Šventės.
Junkanoo - mėgstamiausias šalies festivalis. Jis rengiamas Tarp Kalėdų ir Naujųjų Metų. Gatvės ir gyvenvietės skamba nuo muzikos, varpelių, būgnų, įtraukiančių į šventę ir užsieniečius. Šventė prasideda prieš saulėtekį gruodžio 26-ąją Paplūdimio gatvėje Nassau. Naktį švente mėgaujasi apie 20 000 vietinių ir turistų.
Karibų muzikos šventė trunka visą savaitę gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje. Miestai skamba nuo regio, soca, junkanoo ir šokių muzikos ritmų; šioje šventėje kūrinius atlieka žymiausi muzikantai. Pagrindinė šventės dalis rengiama Rawson parkelyje sostinėje.

Kitos šventės
Sausio 1 - oji – Naujieji Metai
Velykų šventė – Didysis Penktadienis, Velykos
Sekminės
Pirmasis birželio penktadienis – Darbo diena
Liepos 10 - oji – Nepriklausomybės diena
Rugpjūčio pirmasis pirmadienis – Išsilaisvinimo diena
Spalio 12 - oji – Atradimo diena
Gruodžio 25 - oji – Kalėdos
Gruodžio 26 - oji – Antroji Kalėdų diena

 Informacija apie Bahamų salas | Kurortai Bahamų salose | Nassau / Pradise sala | Ekskursijos Bahamų salose | Maistas Bahamų salose | Patarimai vykstant į Bahamų salas | Kelionės į Bahamų salas

Visų šalių sąrašas

Pigūs skrydžiai

TopTravel Vilnius

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Aludarių g. 2, Vilnius
Tel. nr. 8 655 00 560
El. paštas: vilnius@toptravel.lt

TopTravel Kaunas

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Miško g. 30, Kaunas
Tel. nr. 8 655 00 560
El. paštas: agentura@toptravel.lt

TopTravel Klaipėda

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: J. Janonio g. 10, Klaipėda
Tel. nr. 8 46 210111, 8 46 210222
El. paštas: klaipeda@toptravel.lt