PradžiaKontaktaiDarbo pasiūlymas! Kelionių rezervacija, konsultacijos: 8 655 00560

KELIONĖS LĖKTUVU

Maljorka | Informacija apie Maljorką

Maljorka - Rojus Žemėje

Ar žinote, kad egzistuoja tokia vieta, kur sapnas maišosi su tikrove, kur norai pildosi ir gyvenimas „teka“ it rytinė saulė budindama žemę? Nepatikėsite, bet tokia vieta yra mūsų žemėje ir ji vadinama Maljorka. Jeigu norite pailsėti nuo kasdienių rūpesčių ir pasigrožėti netradicine gamta kviečiame į rojų žemėje – Maljorką. Čia su gaivaus oro gurkšniais įkvėpsite kurorto ramybės, kuri alsuoja nekasdiene nuotaika. Linkime malonaus poilsio.

Geografinė padėtis. Balearų salyną sudaro 4 salos: Maljorka, Menorka, Ibica ir Formentera. Šis salynas yra vienas iš autonominių Ispanijos regionų, turinčių savo parlamentą ir vykdomąją valdžią. Maljorka – didžiausia Balearų salyno sala. Jos teritorija tęsiasi 100 km iš rytų į vakarus ir 75 km iš šiaurės į pietus. Pietryčiuose plyti Sierra de Tramuntana kalnynas, jo viršukalnė – Puig Mayor – yra 1445 m virš jūros lygio. Centrinė salos dalis - lyguma, kuri pietryčiuose pereina į neaukštą Sierra de Levant kalnų masyvą. Šių kalnų papėdėje yra puikių paplūdimių. Pakrančių ilgis – 554 km. Sala turi dvi dideles įlankas: Bahia de Alcudija (šiaurėje) ir Bahia de Palma (pietuose).

Be to, Maljorka vadinama ypač kontrastingo kraštovaizdžio sala - joje sutelpa ir lygumos, kur vietiniai gyventojai augina javus, vaisius bei vynuoges, ir didingi Tramutanos kalnai, ir, žinoma, jūra.
Jūros vanduo - kaip arbatėlė. Viduržemio jūra skalauja net 554 km Maljorkos pakrančių. Tiesa, ne visos jos puikuojasi smėliu - vietomis per kalvas prie vandens nė neprasibrautumėte - tačiau pliažų netrūksta.
Puikių paplūdimių yra net didžiųjų Tramutanos kalnų papėdėje. Ispanai iš žemyninės šalies dalies gali mėgautis ir maudynėmis vandenyne, bet, nepaisant to, net gyvenantieji šalia jo mieliau lankosi Maljorkoje. Viduržemio jūra ramesnė, šiltesnė (taip pat, kaip bebūtų keista, sūresnė) už Atlantą.

Sostinė: Palma de Mallorca.

Religija: Ispanijai užkovojus salas, - katalikų. Romos katalikai 94%, kiti 6 %.

Klimatas

Klimatui didelią įtaką daro Viduržemio vandenynas. Blogo oro čia beveik niekada nebūna, nes salą apsaugo kalnų grandinės. Klimatui įtakos turi "drėgnas" Atlantas ir "sausa" Afrika, be to, kalnų grandinių išsidėstymas.
Viduržemio jūros klimatas: karšta ir sausa vasara, švelni žiema;
Vidutinė temperatūra: vasarą 24 laipsniai šilumos, žiemą 10 laipsnių šilumos;
Vandens temperatūra: 22 – 26 laipsniai šilumos;
Saulėtų dienų per metus vidutiniškai būna 280;
Krituliai: ŠV 1500mm per metus, o P 400mm/m;

Laikas. Nuo Lietuvos laiko skiriasi – 1 val. Pagal Grinvičą +1 val.

Darbo laikas
Valiutų keityklos banke: nuo 9:00 iki 14:00 val., šeštadieniais nuo 9:00 iki 12:00 val sekmadienis - ne darbo diena; Parduotuvės ir kita aptarnavimo sfera dirba labai įvairiai, atidaroma nuo 10 val ryto ir uždaroma apie 1,30 val ryto. Svarbu tai, kad didieji prekybos centrai dirba be pitų pertraukų; Sekmadieniais parduotuvės dirba iki pusiaudienio, o paskui uždaromos iki pirmadienio; kai kur 13 - 16 val.

Šventės ir poilsio dienos
Sutampa su Ispanijos: Sausio 1 d. - Naujieji metai, kovo 19 - Šv. Iosifo diena, balandžio 15 d., gegužės 1 d. - Darbo diena, 12 spalio - Amerikos atradimo diena, Kolumbo diena, 1 lapkričio - Visų Šventųjų diena, 6 gruodžio - Konstitucijos diena, 25 gruodžio; tradicinės šventės: gruodžio 28 dieną – kvailių diena,

Važinėjant salos keliais patartina griežtai laikytis kelių eismo taisyklių, nes už menkiausią pažeidimą policininkai griežtai nubaus ir tai Jums kainuos nemažai;

 

 

Kainos. Kelionė po salą autobusu, laivu bei traukiniu vienam žmogui kainuoja apie 50 USD;
Paplaukiojimas povandeniniu laivu - apie 70 EUR;
25 EUR teks pakloti, jei užsinorėsi apžiūrėti Maljorkos katedrą bei Drakono uolas;
50 EUR reikės sumokėti už Son Amare rengiamą varjetė;
Litras stalo vyno čia kainuoja apie 4 Lt, tuo tarpu kavinėje už jį jau teks pakloti apie 30 Lt, cigaretės kainuoja apie 8 - 10 Lt, panašiai kainuoja ir alaus bokalas. Sumanę užkąsti pasiruoškite išleisti 25 - 50 Lt;
Tradicinai pirkiniai: kilimėliai, siuvinėti drabužiai;

Kalba
Pagrindinė kalba – ispanų, dar kalbama katalonų, galų ir baskų kalbomis. Balearų salose kalbama skirtingomis tarmėmis, Maljorkoje - maljorkietiškai. Čia laisvai galite susikalbėti vokiečių kalba, nes daugelio barų ar kavinių savininkai yra vokiečiai. Maljorkoje galite kalbėti ir angliškai. Šiek tiek „laužyta“ užsienio kalba Jums atsakys vietiniai gyventojai.

Tautiniai ypatumai
Ispanija yra daugiatautė šalis. Joje gyvena: ispanai (apie 28 mln.), katalonai (per 6 mln.), galisai (maždaug 3 mln.) ir baskai (beiveik 1 mln.). Apie 80% krašto ntojų yra ispanai. Be to, gyvena portugalų, taip pat apie 40 000 čigonų, kurių didžiuma įsikūrusi Andalūzijoje. Minėtos keturios tautos turi autonomiją, jos išlaikiusios savo kalbą, papročius, senąją kultūrą.
Vietiniams patinka kai esi pokalbio iniciatorius, tuomet bendrauti sekasi sklandžiau, pietiečiai dažnai nepunktualūs, neorganizuoti, tą darbą, kurį lietuvis atliktų per 1 valandą, pietiečiai daro 3 valandas, didelis pliusas, kad čia į viską žiūrima daug optimistiškiau nei Lietuvoje, neslegia aplinkos ir žmonių pilkuma, todėl pasijunti tarsi ramybės oazėje – kur viskas visada yra gerai. Pietiečiai vyrai skiria labai daug dėmesio moterims, taip pat ir namams bei laisvalaikiui. Apskritai, pietiečiai vyrai stengiasi kuo daugiau laiko praleisti su šeima, o moterys čia labai savarankiškos ir nepriklausomos. Daugelis turistų grįžę iš Maljorkos eina Lietuvos gatvėmis ir visiems šypsosi bei instinktyviai nori ištari “Olia”, nes poilsiaudamas saloje negali nepastebėti žmonių geranoriškumo, mielumo, paslaugumo. Tarpusavio santykiai čia labai šilti. Ispanija - muzikos, šokių ir dainų kraštas. Ispanų šokiai flamenkas, bolero, habanera paplitę daugelyje šalių taip pat ir Maljorkoje. Labai ryškūs Ispanijos tautinės kultūros elementai yra drabužiai, maistas, sodybos.
Ispanų kaimo viduryje įrengta aikštė, šalia - turgus ir bažnyčia. Dauguma namų pastatyti iš akmenų ar nedegtų plytų. Drabužių spalvos - juoda, balta, raudona. Vakarais ispanai linkę pasivaikščioti kaimo ar miesto gatvėmis, užsukti į taverną ir prie puodelio kavos ar stiklelio vyno pasiginčyti, pažiūrėti. Siestos metu gyvenimas tarsi apmiršta. Ispanai labai garsiai šneka, dažnai karštai ginčijasi.

Informacija apie Maljorką | Kurortai Maljorkoje | Ekskursijos Maljorkoje | Maistas Maljorkoje | Patarimai vykstant į Maljorką | Kelionės į Maljorką

Visų šalių sąrašas

Pigūs skrydžiai

TopTravel Vilnius

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Aludarių g. 2, Vilnius
Tel. nr. 8 655 00 560
El. paštas: vilnius@toptravel.lt

TopTravel Kaunas

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: Miško g. 30, Kaunas
Tel. nr. 8 655 00 560
El. paštas: agentura@toptravel.lt

TopTravel Klaipėda

Darbo laikas: I-V 09:00 - 18:00
Adresas: J. Janonio g. 10, Klaipėda
Tel. nr. 8 46 210111, 8 46 210222
El. paštas: klaipeda@toptravel.lt